Podnikajte s ready made firmou

Začiatok podnikania vie byť z viacerých dôvodov komplikovaný. Už len z hľadiska času. Založenie firmy, teda jej zápis do Obchodného registra, môže trvať mesiac, a to v prípade, že sa vám podaria vybaviť všetky náležité body bez komplikácií. Zápis obchodnej spoločnosti do OR SR, jej registrácia na daňový úrad, živnostenské opatrenia a voľba vhodného predmetu podnikania a základom je zaplatenie základného imania (minimálne 5 000 eur) pri zakladaní takejto firmy. Súčasťou založenia s.r.o. je tak behanie po úradoch a čakanie na schválenie potrebných záležitostí.

Biznis, lupa

V niektorých situáciách, a nie je ich málo, však podnikatelia nemajú času na vyhadzovanie. Vidia príležitosti, ktoré si vyžadujú čo možno najrýchlejší štart podnikania. Z hľadiska času a rýchlosti začatia podnikania je najlepším riešením kúpa už založenej spoločnosti.

V prípade takéhoto riešenia ale vznikajú určité obavy najčastejšie spojené s tým, či je ponúkaná firma „čistá“, teda či za sebou nemá nesplnené pohľadávky a záväzky zo svojej obchodnej minulosti. A to najmä v situácii, ak sa záujemca rozhodne kúpiť nejakú firmu s dlhodobou históriou. Aby sme však na takejto kúpe našli aj nejaké pozitíva- veľkým plusom je, že firma s dlhodobou históriou pôsobí vierohodnejšie na obchodných partnerov a budí u nich väčší rešpekt než obchodná spoločnosť, ktorá vznikla len nedávno.

Podnikateľka s notebookom

Pokiaľ si však zakladáte na minimálnom riziku pri kúpe eseročky, najlepším riešením bude reagovať na predaj ready made sro. Ready made spoločnosti sú vlastne predzaložené firmy určené na predaj. Sú prevažne založené firmami, ktoré sa zaoberajú predajom obchodných spoločností a ready made je lákavým riešením pre ich klientov.

  • V podstate ide o to, že takéto ponúkané eseročky sú už zapísané v Obchodnom registri, sú zaregistrovaným platiteľom DPH, majú pridelených niekoľko najčastejších živnostenských opatrení a majú splatené základné imanie.

Podobné príspevky