Pohodlnená posteľ? Všetko musí sedieť ako uliate!

Kúpila som si matrac v dobrej viere, že kupujem presne tie rozmery, ktoré budú sedieť na moju posteľ. Doma som ju odmerala, odmerala som aj starý matrac, všetko s pekne a poctivo zapísala a v predajni moje poznámky ukázala predavačovi, ktorí sa minimálne tváril že vie o čom je reč. Matrac som si vybrala, nechala si ho doviezť až do bytu, položila na posteľ, rozbalila z fólie a čuduj sa svete….. on na tej posteli nesedel. Dĺžka ani šírka nesedeli, ale veľmi zvláštnym spôsobom, konkrétne, na šírku bol matrac širší asi o dva centimetre a na dĺžku zas dlhší asi o jeden a pol centimetra. Neviem, nie som žiaden odborník v rámci matracov, no podľa mňa sa ich klasické rozmery nevyrábajú tak, že jeden má o pol centimetra viac a druhý o centimeter menej. Povedala som si, že matrac z peny to zvládne a že sa časom do postele nejako natlačí. No, nenatlačil sa. V podstate sa na jednej strane iba prelomil. Ani ja nerozumiem tomu, ako sa mohla prelomiť pena, no, prelomila sa.

Žena s malým bielym psom na posteli

Matrac som sa pokúšala samozrejme reklamovať, no bezúspešne, keďže som si jeho poškodenie vraj spôsobila sama. Áno, uznávam, že nikto z predavačov mi matrac nenatlačil do postele, no aj tak, čakala by som aspoň nejaký ústretový prístup, keď už mi v predajni tak blbo poradili. Koniec koncov, je to však jedno, lebo som nemala ani peniaze a ani matrac.

Žena v nočnej košeli sedí na posteli

Pri novom matraci, ktorý som si kúpila, keďže na tomto bol spánok trochu zvláštny, som si už dávala sakramentský pozor. Funguje to asi tak, že keď dávate matrace na postel, ktoré ste predtým vytiahli z vákuovo zabaleného igelitu, musíte ich chytiť z dvoch strán a ťahať. Platí to len pri penových a tenkých matracoch. Keď sú stlačené, potrebujú sa trošku natiahnuť. Toto musíte robiť minimálne dvaja a budete potrebovať celkom dosť sily. Ale, vyvarujete sa tomu, aby vám na posteli nesedel matrac, ktorý by tam sedieť mal, a ktorý sa vám navyše celý poláme.

Podobné príspevky