5 vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, než si dáte vytetovať obočie

Tetovanie obočia je kozmetická technika, ktorá sa stala čoraz populárnejšou v posledných rokoch. Sľubuje hustejšie obočie s prirodzeným vzhľadom. Táto metóda sa vykonáva malým, ručným nástrojom, zakončený mikročipmi, ktorý zachytí pigment pod prvou vrstvou kože pomocou ťahov, ktoré sa podobajú na chĺpky obočia. Výsledky môžu byť neuveriteľne skvelé, realistické a úplne môžu sedieť tvári. Ak si nie ste celkom istí, že tetovanie je riešením vášho riedkeho obočia, tu je to, čo potrebujete vedieť pred vykonaním tohto zákroku.

obočí

Na rozdiel od tradičného tetovania, tetovanie obočia nie je trvalé.
Znamená to, že trvá od šiestich do 36 mesiacov. Po počiatočnom zákroku je potrebná obnova počas štyroch až ôsmich týždňov a potom každých šesť až dvanásť mesiacov.

oči

Tetovanie obočia nie je pre každého.
Dokonalým kandidátom na tetovanie obočia je niekto, kto chce plne rekonštruovať, definovať alebo pokryť medzery obočia. Tí, ktorí len chcú pridať mierny oblúk, sú tiež skvelými kandidátmi. Určité kožné a lekárske choroby však môžu byť prekážkou, vrátane mastnej kože, ekzému, psoriázy, ružienky, dermatitídy, tehotenstva a niektorých autoimunitných porúch. Navyše citlivé typy pokožky budú krvácať ľahko, čo bude mať za následok zlé zadržanie pigmentu a menej  žiaduci výsledok.

Tetovanie obočia by mal vykonávať profesionál.
Pozrite sa na kvalifikovaných odborníkov, ktorí sú certifikovaní. Od týchto profesionálov sa vyžaduje, aby mali dlhoročné skúsenosti a úspešne absolvovali skúšku schválenú správnou alebo priemyselnou školou a aby získali certifikáciu inštruktora.

Môže alebo nemusí bolieť.
Mnohí profesionáli v tetovaní obočia používajú anestetikum v podobe krému, aby to uľahčili zákazníkom. Keď sa koža otvorí, anestetikum okamžite začne fungovať a nebudete cítiť žiadnu bolesť. V skutočnosti si niektorí klienti myslia, že skúsenosť je relatívne bezbolestná aj bez použitia anestetika.

Výsledky sú okamžité a trochu intenzívne.
Zatiaľ čo každá zmena obočia môže vyžadovať zvyk, neznepokojujte sa, ak na prvý pohľad vyzerajú priveľmi výrazne. Bezprostredne po tetovaní sa bude obočie javiť ako tmavšie, výraznejšie a ostrejšie. Nebojte sa, to nie je konečný vzhľad. Po čase sa obočie zmení.

Podobné príspevky