Ako používať Youtube praktickejším a zábavnejším spôsobom

Ak sa povie Youtube, možno si predstavíme len jednoduchý spôsob ako nájsť a prehrať dotyčné video. Ale táto internetová služba na spôsob webu nám pritom ponúka ešte ďalšie  zaujímavejšie funkcie, vďaka ktorým bude práca s ním pestrejšia a bohatšia na zážitok. Využijeme ich? Nejedná sa pritom vôbec o nič zložité, po využití týchto funkcií nás práveže čaká praktickejší a šikovnejší spôsob využitia.

youtube

•         Playlist
Máme možnosť vytvoriť si zoznam svojich obľúbených videí, ktoré budeme mať vždy po ruke. Takýto zoznam následne môžeme označiť ako súkromný, čím budeme mať k nemu prístup iba my alebo naopak, s týmto našim zoznamom sa môžeme deliť s ostatnými a teda označíme ho ako verejný. Ak si vytvoríme playslist, nebudeme musieť hľadať naše obľúbené videá stále odznova, máme ich uložené a k dispozícii vždy, kedy tento web navštívime. Určite sa to oplatí. Pokiaľ na danom videu označíme možnosť páči sa mi to alebo klikneme na srdiečko, videá sa nám automaticky uložia do playlistu Obľúbené. No odporúčam vytvoriť si ešte ďalšie playlisty, budeme tak mať v našich videách väčší poriadok, čím do každého playlistu môžeme pridávať iný žáner videí. Ďalšie playlisty môžeme pomenovať napríklad ako Hudba, Trailery, Humor,… podľa toho si môžeme aj usporiadať a zadeliť videá k prehľadnejšiemu prístupu. Časom si vytvoríme bohatú zbierku.

hraní

•         Zdieľanie
Na Youtube zbadáme zaujímavé video a miesto toho aby sme opisovali ako sme sa k nemu dostali, môžeme príjemcovi /alebo príjemcom/ rovno zaslať link /adresu videa/. Link sa po odoslaní automaticky premení na dotyčné video. Tento postup už ale zrejme poznáte, no pokiaľ posielame video len kvôli určitej krátkej pasáži, príjemca nemusí sledovať video od začiatku do konca. V tomto prípade stopneme video v danej pasáži, pod popisom videa klikneme na možnosť Zdieľať a označíme možnosť Začiatok. Príjemcovi by sa tak malo video prehrať od pasáže, v ktorej ste ho stopli. 

Podobné príspevky