Google Asistent bude môcť čítať články nahlas v 42 jazykoch

Google v CES „zobrazuje ukážku“ novej funkcie Googel Asistenta pre telefóny s Androidom, ktorá ju premení na preplňovanú čítačku obrazovky. Keď poviete „Ahoj Google, prečítajte si toto“, nájdete hlavný text na ktorejkoľvek webovej stránke alebo článku, na ktorý sa pozeráte, a nahlas vám to prečíta.
Čítačky obrazovky nie sú na telefónoch nové, ale firma Google tvrdí, že zlepšila schopnosť asistenta analyzovať vety, a preto ich hovorí prirodzenejšími, ľudsky znejúcimi kadenciami.Google symbol.png
Najrýchlejšou funkciou je však to, že môžete požiadať asistenta, aby vám ho nahlas prečítal v inom jazyku, až pre 42 z nich. Príkladom toho, ako sa hlas snaží znieť prirodzenejšie.
Asistent vždy dokázal analyzovať, čo je na obrazovke, ak mu na to dáte povolenie. Táto funkcia bola uvedená na trh v roku 2015 – ešte predtým, ako Asistent existoval a bola nazvaná „Teraz na klepnutie“. Táto funkcia bola navrhnutá predovšetkým na to, aby vám umožnila vykonávať akcie založené na GO, ako je vyhľadávanie na základe toho, čo je na obrazovke. Bola spustená s mnohými fanfárami, ale odvtedy táto služba nedostala prvotriedne umiestnenie v používateľskom rozhraní; pri otvorení Asistenta sa zmenilo odporúčané tlačidlo akcie.
Táto nová služba čítania obrazovky to môže zmeniť, ale pravdepodobne nie na horúcu minútu. Keďže ide iba o ukážku, nikto nevie, kedy bude vydaný. Gigant hovorí, že skúma aj spôsoby automatického posúvania webových stránok pri čítaní pomocníka a automaticky zvýrazňuje text.Google nadpis.jpg
Aj keď je táto funkcia iba ukážkou, firma je schopná pomocou preložiť za chodu v reálnejšom kontexte. Gigant to nazýva „režim tlmočenia“, pretože vyžaduje tradičný inteligentný displej Home a nastavuje ho tak, aby bol vždy pripravený na preklad v predvolenom nastavení, aby ho bolo možné použiť na miestach, ako sú hotelové stoly. Je teraz k dispozícii na telefónoch, ale táto služba bola pôvodne dodávaná pre inteligentné displeje.

Podobné príspevky