Smartfóny a naše každodenné závislosti. Vieme si predstaviť život bez nich?

Mobilné telefóny typu smartfón má pravdepodobne väčšina ľudí mladej alebo strednej generácie. No zaujímavým je zistenie, že celkovo až tretina ľudí ich používa viac než 20 hodín denne! Pritom ho do jednej hodiny skontrolujú údajne oveľa viac, než jedenkrát.

mobil

•         Možno si to neuvedomujú. ale vzniká u nich od týchto zariadení určitá závislosť. Svojim spôsobom si nebudú vedieť predstaviť bežný deň bez toho, aby nemali tohto prenosného“kamoša“stále pri sebe. Po psychickej ale i existenčnej či sociálnej stránke.
Ak sa to tak vezme, týmito výsledkami môžeme naznačiť, že by sa radšej vzdali povedzme väčších elektronických zariadení ako napríklad televízie, hi-fi veže, či možno PC. Na túto neprenosnú elektroniku sú svojim spôsobom odkázaní o dosť menej.

telefon

•         Výskum ďalej ukazuje, že veľké percento užívateľov cez svoje mobilné zariadenie spraví nákup až raz do týždna, formou e-shopov.
S touto formou dnešného využitia mobilov a ich funkcií, kedy máme internet stále po ruke, sú prevádzkovatelia webových shopov určite nadmieru spokojní. Už len ten samotný fakt, že máme pri sebe v zariadení takmer nonstop prístup k internetu a sme od prírody zvedaví, nás tak núti skoro pravidelne navštevovať mnohé zaujímavé e-shopy. Predsa nájdeme tak všetko, kopec lákavého tovaru. No a pri takomto „surfovaní“ už neodoláme a niečo do virtuálneho nákupného košíka pridáme. Preto si myslím, že pre predajcov je dnes prevádzkovanie obchodu aj v elektronickej podobe veľmi podstatné.

smartphone

•         No a samozrejme, mobilné zariadenia dnes využívame k návštevám sociálnych sietí. Aj pokiaľ sme mimo domu, máme prístup ku komunikácii s našimi známymi, aspoň  formou četu.
Ak dnes teda niekto nemá, alebo dobrovoľne odmietne vytvoriť si profil na Facebooku, akoby sa sociálne vytratil a pre polovicu „priateľov“ zostal mŕtvy. Alebo pokiaľ túto sociálnu sieť nenavštevujeme pravidelne, mnohí ľudia to môžu zobrať ako urážku a ignoráciu ich osoby z našej strany.

Podobné príspevky

Darček zo srdcaDarček zo srdca

Či už máte, alebo nemáte veľa priateľov a známych všetci sa niekedy narodili, majú nejaké meno, sviatok, potom sú Vianoce a jednoducho stále nové a nové príležitosti, svojich blízkych obdarúvať