Domáce masky na zničené vlasy

Naše vlasy sa líšia dĺžkou, farbou, ale aj kvalitou. A práve dobrá kvalita vlasov je vlastnosť, na ktorej by sme si mali dať záležať, pretože je to faktor, ktorou sa určuje krása našich vlasov. Častokrát sú naše vlasy zničené, suché, rozštiepené. Okrem pravidelnej návštevy kaderníka a používaniu kvalitných vlasových je dobré občas vlasy vyživiť aj domácimi maskami, ktoré im pomôžu prinavrátiť lesk, zdravie a krásu.

vlasy

Citrónová maska
Citrusy, najmä citróny majú blahodarný vplyv na poškodené vlasy a na ich lesk. Masku si môžete pripraviť tak, že vytlačíte jeden veľký citrón, aplikujte si túto šťavu na vlasy, zabaľte do igelitu alebo celofánu, zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom vlasy opláchnite. Vlasy sa budú krásne lesknúť. Ak sa ponáhľate a nemáte čas čakať na pôsobenie masky, môžete vlasy pri poslednom spláchnutí vodou prepláchnuť aj citrónovou šťavou zmiešanou s vlažnou vodou.

žena

Vajíčková maska
Rozbite dve až tri vajíčka (záleží od dĺžky vlasov) a oddeľte žĺtko od bielka. Na masku použite iba žĺtka, ktoré rozšľahajte a pridajte do nich kvapku jablčného octu. Aplikujte na vlasy, tie potom zabaľte a nechte pôsobiť aspoň 15 minút. Vlasy opláchnite, prípadne umyte šampónom kvôli zápachu z jablčného octu. Vlasy budú vyživené a pekne lesklé.

Olejová maska
Rozmiešajte dve celé vajcia, pridajte dve lyžičky medu a dve lyžice olivového oleju. Všetky ingrediencie poriadne zmiešajte a aplikujte na vlasy. Nechajte na vlasoch pôsobiť 20 minút. Zmes poriadne zmyte, podľa potreby použite na zmytie tiež šampón, aby ste poriadne odstránili zvyšky masky.

avokádo

Avokádová maska
Avokádo je plodina bohatá na množstvo vitamínov, a tiež vie pomôcť vyživiť poškodené vlasy. Rozkrojte jedno avokádo, vyberte z neho dužinu a zmiešajte ju s bielym neochuteným jogurtom. Zmes naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút, následne zmes zmyte. Vlasy zostanú hebké a vyživené.

Podobné príspevky