Ako nadviazať kontakt na párty

Ukážeme vám jednu možnosť ako skvelo začať konverzáciu vonku. Po prečítaní tohto článku vás môžeme dostať zo zlej rutiny na novšie spôsoby. Tu je 10 bodov, vďaka ktorým sa môže veľa vecí zmeniť:

tanec

1. Začnite s neverbálnym jazykom. Jednoduché, úprimné alebo milé kývnutie, prípadne úsmev na niekoho, kto môže s vami začať konverzáciu. Pomôže aj žuvačka. Pomáha vám prekonať nervy, ktoré možno máte v miestnosti plnej ľudí.
2. Prejdite z ľahšej fázy na priamu fázu. Najskôr sa priblížte k tým, ktorí sa zdajú byť najmenej zastrašujúci. Potom postupujte smerom k ľuďom, ktorí vás uvoľňujú.
3. Urobte úvod jednoduchým. Povedzte svoje meno a priateľsky a slušne podajte ruku dotyčnému/dotyčnej.

4. Použite situačné rozhovory. Rozprávajte o veciach, ktoré vidíte, ako to, čo niekto nosí, alebo o ich novom telefóne alebo dokonca o téme, o ktorej ľudia hovorili v správach.
5. Opýtajte sa na ich prácu. To zvyčajne vtiahne druhého do rozhovoru.
6. Správny frajer má odovzdať kompliment. Povedzte napríklad: „Hej, všimol som si tvoje hodinky, sú naozaj chytré…“ alebo „aký krásny prsteň“ prípadne „pekná košeľa.“ To bude aj priamočiara indikácia, či osoba chce pokračovať v rozhovore alebo nie. Ak on alebo ona zamumle poďakovanie, prípadne bude na odchode, nestrácajte čas.

oslava

7. Cestovanie je ďalšou skvelou témou na pokračovanie v rozhovore, ak ten druhý túži sa spoznávať ďalej. Okamžite rozmrazí chladné vzťahy. Ľudia majú radi rozhovory o „zasneženej skúsenosti“ alebo o tom, ako prekonali dobrodružnú trasu medzi dvoma mestami.
8. Buďte tiež dobrým poslucháčom. Ukazujte ľuďom, že rešpektujete to, čo chcú povedať.

9. Vyhnite sa debatám, politickým konverzáciám alebo názorových hádkach.
10. Nakoniec, buďte ľahko zmýšľajúci a pokojní. Pamätajte, že pocit úzkosti sa objaví na vašej tvári.. Usmievajte sa a relaxujte.

Podobné príspevky