Ako používať bambucké maslo na vlasy a pokožku


Čo je to bambucké maslo?
Bambucké maslo sa pestuje v niekoľkých krajinách Afriky, medzi inými aj Gambia, Sudán a Burkina Faso. Bambucké maslo pochádza zo semien stromu shea (alebo karite). Je naplnená prospešnými mastnými kyselinami, ako sú kyselina stereová, olejová a linolová, ako aj vitamíny, minerály a katechíny. Má mnoho výhod pre vašu pokožku aj vlasy.

mast

Ako hydratačný prostriedok
Bambucké maslo môže pomôcť zvlhčiť aj najviac popraskanú, suchú pokožku. Po aplikácii na kožu má bambucké maslo textúru podobnú olejom a ľahko sa absorbuje pokožkou. Môže pomôcť zmierniť napätie pokožky a obnoví vlhkosť suchej pokožky. Bambucké maslo sa môže používať ako zvlhčovač po celý rok. V zime v chladnejších klimatických podmienkach, keď je pokožka suchá a šupinatá, obnovuje hydratáciu a upokojuje pokožku na miestach, kde môže dôjsť k podráždeniu pokožky alebo nadmernému vypadávaniu kože. V lete je to perfektný výrobok, ktorý môžete použiť po celý deň na slnku na obnovenie hydratácie pokožky a upokojenie pokožky.

mýdlo

Upokojiť popraskané pery
Máte popraskané pery? Bambucké maslo môže pomôcť. Bambucké maslo je ideálne pre akýkoľvek druh popraskanej pokožky – ktorá býva obzvlášť bežná na perách, najmä v zime – a pomáha ju liečiť. Naneste malé množstvo ráno a večer, aby ste sa uistili, že pery sú jemné a hladké.

Boj proti lupinám a podráždeniu pokožky hlavy
Bambucké maslo má upokojujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť upokojiť pokožku hlavy, najmä ak máte pretrvávajúce suché temeno hlavy. Použite malé množstvo bambuckého masla a oddeľte vlasy a masírujte to do pokožky hlavy v krúživom pohybe.

krém

Ako vyhladzujúci krém na rozštiepené vlasy
Hrubé, suché alebo rozštiepené vlasy (alebo všetky tri) nie sú pre bambucké maslo žiaden súper. Ak sa vaše vlasy vždy rozštiepené, akonáhle sú suché – alebo sa cítite viac nepríjemne ako obvykle – použite bambucké maslo na pokožku problémových miest. 

Podobné príspevky