Ako vznikla herná konzola Playstation?


Sony Playstation 4je jednou z dvoch celosvetovo najznámejších a najpopulárnejších herných konzol dnešnej doby, o tej druhej si prečítate .

playstation

Pojem Sony Playstation je dnes známy hádam každému človeku a to aj tým, ktorí videohrám práve nefandia. Ak sa dotyčného produktu predá cez 100 000 000 kusov a tieto vysoké čísla sa týkajú aj jeho pokračovaní, tak niet divu, že sa produkt stane veľmi známym pojmom.

Herná konzola tejto značky ale nie je fenoménom iba posledných pár rokov, populárnou je už neuveriteľných 23 rokov a dá sa povedať, že po celý ten čas si Sony drží na trhu s videohrami prvenstvo. Ale už asi menej ľudí tuší, že značka Playstation a motivácia firmy Sony pustiť sa do herného priemyslu odštartovala neúspešná spolupráca s Nintendom v 90-tych rokoch.

Sú začiatky 90-tych rokov a na vrchole videoherného priemyslu a popularity je Nintendo so svojou konzolou SNES. Pomaly sa blíži rok 95 a Nintendo si začína uvedomovať, že konzola by mala disponovať CD mechanikou, na kazety sa totiž zmestil len obmedzený, naozaj malý počet MB. Ak sa mali hry zdokonaľovať, bolo nadmieru potrebné disponovať väčšou pamäťou a to v tej dobe znamenalo jedinú vec, nahrať hry na CD.

Nintendo sa dohodne s odborníkom v tomto odvetví, s firmou Sony, aby sa zúčastnila na tomto projekte a dostala tú česť spolupodieľať sa na výrobe novej hernej konzoly, ktorá by disponovala CD mechanikou. No nastali určitého nezhody, ktoré sa zrejme týkali autorizácie a podielu, spolupráca sa preruší, ale ani jedna strana sa projektu nevzdá.

počítačové hrty

Nintendo vytvorí spoluprácu s Philips, no výsledná konzola dopadne katastrofálne, hry nakoniec nevyzerajú dobre, navyše sú nezáživné, zle sa ovládajú,… konzola sa stane prepadákom a sklamaní ľudia utratili nemalé peniaze, pričom sa dožili sklamania a strácajú dôveru.
Sony ide na vlastnú päsť, píše sa rok 1995 a odiciálne vychádza Sony Playstation 1. A hádam ani nemusím spomínať, akú zažil obrovskú popularitu, pričom doslova vyvolal technologickú revolúciu.

Podobné príspevky

Bez sexu sa trpíBez sexu sa trpí

Niektoré životné situácie vyžadujú obete. Nie ľudské obete, ale charakterové obete. Treba sa vzdať určitých zvyklostí a vecí, ktoré nám robia život šťastnejšími. Taká situácia môže nastať, keď už ako