Avon alebo Oriflame?

Už v detských časoch sa už dvanásťročné dievčatká chcú maľovať, a tak mamám neostáva nič iné, len im ponúknuť niečo, čo im na pleti nespôsobí šarapatu. Obe firmy si vybudovali svoju kariéru už dávno, no sú si doteraz rivalmi.
Avon poznáme z televízie ako reklamu, poznáme ho z časopisov, a aj tak nie je na vrcholu slávy, zatiaľ čo sa stále snaží trpezlivo presadiť. Produkty z neho sú veľmi spoľahlivé, ale bohužiaľ napodobiteľné. Z dávnych čias, kedy vymysleli vajíčko, čo bol vtedy módny hit balzamu ukrytého v malej nádobke pripomínajúcej guľôčku, zrazu Oriflame prišiel s tým istým nápadom vo veľmi krátkej dobe.

kosmetika.jpg

Nakoniec pre nás ponúkal aj rôzne vône balzamov, a tak bol anglická kozmetika posunutá dozadu. Neskôr vznikol nový nápad – predávať aj iné veci, než je kozmetika, a toho sa chytil kto iný než Oriflame. Značka ako značka, no napodobňovať niekoho a nakoniec zvíťaziť, to dokáže len naozajstný rival, a tým je nekompromisná švédska kozmetika. Firma Avon je aj napriek všetkým udalostiam populárna a svojmu zisku sa veľmi teší. Obsahuje totiž veľmi veľa produktov pre všetky vekové pasáže od batoľata po ženy v staršom veku a muži nie sú výnimkou. Majú to veľmi dobre premyslené, obzvlášť pred Vianocami, kedy je možné zakúpiť si balíčky s množstvom zliav. Zľavy sú však po celý rok, ak nakupujete vo väčšom množstve. Ceny sú pomerne nízke na to, aká je táto kozmetika kvalitná a dlhotrvajúca. Napríklad medzi novinkami môžeme nájsť špeciálnu fixku na pery, ktorá vydrží bez rozmazania takmer celý deň alebo fixku na obočie microblading, ktorej farba vydrží aj po odmaľovaní!

rtěnka.jpg

Medzinárodná švédska spoločnosť krásy s priamym predajom je skutočne veľkým súperom a aj napriek jeho „opakovaniu“ sa stal veľmi produktívnym a obľúbeným. Okrem kozmetiky taktiež ponúka aj iné veci, ako je napríklad oblečenie, no jeho ponuka a dopyt po ostatných veciach sa zvyšuje. Veci od Oriflame sú praktické, jednoducho a rýchlo dostupné. Aj keď je cenovo drahší stále sa teší svojím stálym zákazníčkam a zákazníkom.

Podobné príspevky