Kam za kultúrou so žiakmi?

Medzi ľuďmi je stále dostatok takých, ktorí radi zavítajú do divadla, opery či múzeá. Samozrejme, nemôžeme vynechať ani krásne galérie. Ľudia, ktorí milujú históriu, literatúru a umenie si takto spríjemňujú svoj voľný čas o niečo častejšie. Ako k tomu vieš žiakov a naše deti?hrad krajina.jpg
Hodiny slovenskej alebo svetovej literatúry môžu byť vhodným impulzom k navštíveniu divadelných predstavení. Ak ste z väčšieho mesta, núdzu o divadlá mať nebudete. Stačí, ak zakúpite lístky a svojich žiačikov na predstavenie vezmete. Vyberajte však adekvátne v ich veku a k tomu, čo by ich mohlo zaujímať. Nie všetky totiž môžu byť pre ne zaujímavé a prínosné. Tak isto postupujte aj v prípade vašich ratolestí.
Výtvarná výchova alebo dejiny umenia môžu byť zase vhodné čo sa týka návštevy galérií. Majú tam nádherné obrazy a často si viete na internete aj vyhľadať možnosť zúčastniť sa nejakej výstavy, ktorá sa týka konkrétne umelca alebo danej témy. Okrem iného v galériách často môžete využiť skupinové zľavy, takže vás to vyjde lacnejšie. Okrem príjemného zážitku si deti odnesú i nové poznatky. múzeum výstava obraz.jpgMôžete si dokonca objednať návštevu spolu so sprievodcom, ktorý vám prezradí aj veci, ktoré by ste sa možno tak ľahko nedozvedeli. To isté platí i v prípade navštívenia múzeí. Okrem historických nájdete napríklad aj prírodovedecké a technické, čo by mohlo zaujímať najmä žiakov, ktorí inklinujú viac k prírodným a technickým vedám.
Ak si trúfate, môžete navštíviť i kaštiele, zámky a hrady. Je to výborný tip na konci každého školského roku. Je to síce o čosi drahšie a časovo náročnejšie, ale ak učíte alebo máte doma staršie deti, hrad alebo zámok by ich mohol zaujímať.
Okrem toho sa každý rok vo väčších mestách ako Bratislava, Banská Bystrica a Košice objavujú podujatia, ktoré majú bezplatný vstup a môžete na ne so svojimi zverencami zavítať. 

Podobné príspevky