Cigypn

Kam za kultúrou so žiakmi?

Leden 19th, 2020

Medzi ľuďmi je stále dostatok takých, ktorí radi zavítajú do divadla, opery či múzeá. Samozrejme, nemôžeme vynechať ani krásne galérie. Ľudia, ktorí milujú históriu, literatúru a umenie si takto spríjemňujú svoj voľný čas o niečo častejšie. Ako k tomu vieš žiakov a naše deti?hrad krajina.jpg
Hodiny slovenskej alebo svetovej literatúry môžu byť vhodným impulzom k navštíveniu divadelných predstavení. Ak ste z väčšieho mesta, núdzu o divadlá mať nebudete. Stačí, ak zakúpite lístky a svojich žiačikov na predstavenie vezmete. Vyberajte však adekvátne v ich veku a k tomu, čo by ich mohlo zaujímať. Nie všetky totiž môžu byť pre ne zaujímavé a prínosné. Tak isto postupujte aj v prípade vašich ratolestí.
Výtvarná výchova alebo dejiny umenia môžu byť zase vhodné čo sa týka návštevy galérií. Majú tam nádherné obrazy a často si viete na internete aj vyhľadať možnosť zúčastniť sa nejakej výstavy, ktorá sa týka konkrétne umelca alebo danej témy. Okrem iného v galériách často môžete využiť skupinové zľavy, takže vás to vyjde lacnejšie. Okrem príjemného zážitku si deti odnesú i nové poznatky. múzeum výstava obraz.jpgMôžete si dokonca objednať návštevu spolu so sprievodcom, ktorý vám prezradí aj veci, ktoré by ste sa možno tak ľahko nedozvedeli. To isté platí i v prípade navštívenia múzeí. Okrem historických nájdete napríklad aj prírodovedecké a technické, čo by mohlo zaujímať najmä žiakov, ktorí inklinujú viac k prírodným a technickým vedám.
Ak si trúfate, môžete navštíviť i kaštiele, zámky a hrady. Je to výborný tip na konci každého školského roku. Je to síce o čosi drahšie a časovo náročnejšie, ale ak učíte alebo máte doma staršie deti, hrad alebo zámok by ich mohol zaujímať.
Okrem toho sa každý rok vo väčších mestách ako Bratislava, Banská Bystrica a Košice objavujú podujatia, ktoré majú bezplatný vstup a môžete na ne so svojimi zverencami zavítať.