Farebné pásky LED

Ak sa spomenie nový typ osvetlenia, každého napadne skratka LED. Jedná sa o nový typ svetiel, ktoré obsahujú led diódu, ktorá má úsporný efekt na našu spotrebu elektrickej energie. Táto inovácia náš život opäť o niečo obohatila, pritom ťažko nájsť vec, o ktorú by nás ukrátila. Napadajú ma len pozitívne zmeny k lepšiemu. Menšia spotreba elektrickej energie je určite plus, pritom však nie sme ukrátení ani o výkonnosť, naopak! Tá je dokonca efektívnejšia a vyššia ako sme boli zvyknutí u halogénových žiaroviek, ktoré sme donedávna používali. Diódy LED / svetlo vyžarujúca dióda/ sa dnes používa už v každom modernom type osvetlenia, teda nie len v žiarovkách, ale napríklad i vo svetelných paneloch, pričom výnimkou nie sú ani rgb led pásy.

světélka

Áno, jedná sa o osvetlenie vo forme pásikov. No budem konkrétnejší. Ide o pásku dlhú zvyčajne 5 metrov, na ktorej sa nachádzajú tieto skvelé, energiu šetriace a výkonné diódy led. Skratka RGB značí farby osvetlenia- red, green a blue.

Teda červená, zelená a modrá. Pásik ľahko umiestnime na ľubovoľné miesto vďaka tomu, že má po odstránení krytia lepivý charakter. Teda nalepíme ho na ľubovoľné miesto v izbe, napojíme do elektriny a následne nám vznikne prekrásne, farebné osvetlenie. Tieto pásiky s charakterom rgb teda môžeme využiť napríklad na diskotéku, koncert, slávnosti a mnohé ďalšie príležitosti, kde sa schádzame s návštevou či organizujeme zábavný večierok alebo iné spoločenské podujatie.

koule

Na týchto pásikoch môžeme prepínať tieto tri farby, ktoré som spomenul a pomocou diaľkového ovládača máme na výber program stmievania, zmenu farieb a dokonca i iné efekty. Proste sa jedná o modernú technológiu, ktorá nás opäť milo prekvapí, uľahčí nám činnosť a dopraje nám skvelý zážitok, kvalitu i zábavu.
• Pásky sú v kotúčovom balení, máme na výber 5 metrové i 10 metrové balenia, z čoho sa dajú odtrhnúť pásky v dĺžke 5 a 10 centimetrov.

Podobné príspevky