Ranná a večerná rutina starostlivosti o mastnú pleť

S toľkými kožnými agresormi, ktorým ste vystavení, je normálna pokožka takmer nemožná! Ste blázon prírody, ak máte normálnu pleť! Ak máte suchú, mastnú alebo citlivú pokožku, patríte medzi drvivú väčšinu žien. Konkrétne sa v tomto článku budeme venovať mastnej pleti, kde dávame jednoduché postupy starostlivosti o pleť pre váš typ pleti. Naše zameranie je na vrstvenie kyselín, ktoré sú prospešné pre váš typ pleti.

hygiena

Mastná pleť – ranná rutina
Krok 01: Kyselina hyalurónová
Začnite čistením a tonizovaním tváre. Potom sa nanesie vrstva s produktom kyseliny hyalurónovej. Mastná pleť potrebuje hydratáciu rovnako ako akýkoľvek iný typ pleti. Kyselina hyalurónová je zvlhčovadlo a zabalí 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vlhkosti.
Krok 02: Vitamín C
Ďalej aplikujte sérum, ktoré obsahuje vitamín C. To bude bojovať proti voľným radikálom, čo prinesie celkové zlepšenie jasu pokožky a zvýšenie produkcie kolagénu.
Krok 03: Kyselina polyglutámová
Ako posledný krok vo vašej starostlivosti o pleť a predtým, ako začnete s make-upom, aplikujte sérum alebo krém, ktorý obsahuje kyselinu polyglutámovú. Je skvelá pre vašu pokožku, nakoľko podporuje prirodzený proces odlupovania pokožky a pomáha udržiavať jej prirodzenú vlhkosť.

tvář

Mastná pleť – večerná rutina
Krok 01: Kyselina salicylová
Kyselina salicylová je miernym exfoliačným činidlom, a pomocou tvárového umývania s touto kyselinou je užitočná pri odstraňovaní pórov, čo je bežný problém s mastnou pokožkou. Táto kyselina je obzvlášť účinná pri lámaní olejovej vrstvy na vašej pokožke, čím vám dáva hĺbkovú čistotu.
Krok 02: Kyselina hyalurónová
Po vyčistení doplňte vlhkosť pokožky ďalšou vrstvou kyseliny hyalurónovej.
Krok 03: Kofeín
Dajte svojej koži kofeín a nechajte ho na nej pôsobiť, zatiaľ čo spíte. Koža sa regeneruje počas spánku a kofeínové sérum povzbudí vašu pokožku, zníži opuchy a zároveň poskytne antioxidačný účinok.

Podobné príspevky