Moderný sprchový kút

Sprcha je nevyhnutnou súčasťou nášho života. Len si predstavte niekoľko dní, kedy by ste sa nemohli osprchovať. Je to nielen nehygienické, ale aj nepríjemné. Sprchu by sme si mali dopriať každý deň. Najlepšie dvakrát do dňa. Ráno, aby sme naše telo prebrali do nového dňa a večer, kedy musíme zmyť všetky nečistoty, ktoré počas dňa nachytáme. Množstvo ľudí využíva vo svojich domácnostiach iba vaňu. Na každodenne sprchovanie je to však nepraktické. Rozmýšľali ste už nad sprchovacím kútom? Sprchovací kút už dávno nemusí byť staromódny. Dnešné prevedenie sprchovacieho kúta je čo na jednoduchšie až minimalistické. Dokonale zapadne do moderných domácnosti a vy o ňom takmer neviete. Reč je o sklenených prevedeniach. Pri výbere dizajnu sprchovacieho kúta máte na výber z viacerých možností. Dnes sú moderné sklenené sprchové kúty s otváracími dverami, sklenené sprchové kúty s posuvnými dverami či sprchové zásteny.

sprchový kút

Sklenené sprchové kúty s otváracími dverami.

Otváracie dvere sú klasickým spôsobom osadené na sprchový kút, ktoré sú najbežnejšie voliteľným produktom. Dvere jednoducho otvárate a zatvárate. Nevýhodou otváracích dverí môže byť potreba priestoru, kam sa dvere budú otvárať.

Sklenené sprchové kúty s posuvnými dverami.

Posuvné dvere majú jednoduchý patent posúvania zo strany do strany. Výhodou tohto typu posuvných dverí je možnosť osadenie sprchového kútu aj do priestoru, kde nie je miesto na otváranie. Dvere zasúvate iba v rámci sprchového kúta.

kúpeľňa

Sprchové zásteny.

Takéto sprchové kúty sú súčasťou kúpeľne a stačí keď obvod a podlahu iba vvydlaždíte. Sprchovú zástenu iba osadíte a vznikne vám moderný sprchový kút, ktorý je takmer neviditeľný. Sprchové zásteny sú moderné a vhodné do nových stavieb.

Sprchový kút je čoraz viac obľúbenejší a množstvo najmä starších ľudí nahrádza svoju vaňu práve sprchovým kútom. Sklo je moderný materiál a práve na sprchovom kúte vyzerá štýlovo.

Podobné príspevky