Pre kvalitnejší spánok

Náročný deň v práci množstvo stresu, či veľa povinností dám často bráni mať kľudný spánok. Časté nočné budenie či problém večer zaspať môžu mať však negatívny vplyv na naše sústredenie či zdravie. Nedostatok spánku neprospieva nášmu vzhľadu ani organizmu. Veľa štúdií sa zaoberá kvalitou spánku a možnosťou ho zlepšiť. Jednou z najdôležitejších veci, čo môžeme urobiť, Aby sme sa dobre vyspali je zadovážiť si kvalitný matrac prispôsobený na mieru. Kvalitným matracom sa nerozumie drahý matrac. Rôzny predajcovia ponúkajú akcie na matrace, ktoré môžete využiť na kúpu kvalitného matraca za rozumnú cenu. Kvalitným matracom sa rozumie najmä obsah vnútra.

spánok

Matrac by mal byť vyrobený z kvalitnej peny. Novodobé matrace obsahujú zložky striebra či Aloe Vera. Druh matraca ako taštičkový či penový záleží od osobných preferencií. Taktiež tvrdosť matraca vám nikto neodporučí. Dôležité je či sa vám spí dobre na mäkkom alebo tvrdom matraci. Nemali by sme podceňovať ani poťah matraca. Ten by mal byť taktiež kvalitného materiálu, ktorý je vzdušný a pevný. Matrac by ste nemali vyberať podľa výšky. Ak sa vám hoteli spalo dobre na vysokých matracoch, Vedzte, že výška nemá priamy vplyv na kvalitu spánku. V určitej miere ovplyvňuje pohodlie, no kvalitu zabezpečí najmä tvrdosť a vrchný materiál. Matrace segum.sk spĺňajú tie najväčšie kritéria.

matrac

Mnoho párov sa rozhoduje medzi jedným veľkým matracom alebo dvoma menšími. Pri jednom kuse máte pohodlie v ktorékoľvek časti postele, no nevýhodou je budenie sa počas prehadzovania partnera na matraci. Matrac je dôležitá investícia, ktorá má priaznivý vplyv na naše zdravie v oblasti pohybového aparátu. Pri spánku je najviac zaťažovaná naša chrbtica. Preto by sme na výber matraca mali brať veľký dôraz a vybrať si produkt, ktorý nám v plnej miere bude vyhovovať a spĺňať naše požiadavky. Kvalitný matrac, ktorý je síce drahší, nám poslúži lepšie a dlhšie roky.

Podobné príspevky