Pružinové matrace SEGUM

Predsa len bude Vašim verným spoločníkom dlhé roky, preto je jeho výber mimoriadne dôležitý. Len vhodný a kvalitný matrac Vám dokáže zabezpečiť kvalitný spánok a regeneráciu tela, preto je na mieste vyberať dôsledne. Tým najväčším štandardom a klasikou je matrac pružinový, alebo Bonelový. Bonelový preto, lebo jeho základom je Bonell pružina. Pružinové matrace sú všeobecne najstarším typom matracov, ktoré poznáme. Tieto pružinové matrace môžeme zaradiť medzi tvrdšie, teda vhodnejšie pre tých, ktorým viac vyhovuje tvrdší pocit pri spaní. Pre svoju tvrdosť je vhodnejšie umiestniť ho na pevný lamelový rošt alebo drevený základ.

matrac biely

Najoptimálnejšia je pružina z drôtu hrúbky 2,2 mm, alebo v prípade zónovej pružiny kombinácia dvoch hrúbok drôtu, podľa toho, aká tvrdosť matraca Vám vyhovuje viac. Ortopedický efekt pružinových matracov je dosiahnutý použitím pružiny a jej očalúnením. Pružinové matrace spoločnosti SEGUM majú pružinu očalúnenú a chránenú od zvyšnej časti matraca lisovanou platňou z kokosového vlákna, čo im zaručuje dlhú životnosť. Pre koho je pružinový (tvrdší) matrac vhodnejší? Vo všeobecnosti platí pravidlo, ktoré výber matraca uľahčuje. Pre ľudí s vyššou váhou bude lepší matrac tvrdší, pre tých s váhou nižšou naopak – matrac menej tvrdý.

biely matrac s macíkom

Pre zdravý spánok dospelého človeka sa však všeobecne odporúča matrac tvrdší, preto sú matrace pružinové považované za „zdravšiu“ kategóriu matracov. Ich ďalšou obrovskou prednosťou je maximálna vzdušnosť, to znamená, že rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní v nich je vo výraznej miere obmedzené. Je to tým, že tieto nežiaduce mikroorganizmy a plesne majú radi vlhkosť, a práve vzdušné prostredie pružinového matraca vlhkosť reguluje. V prípade, ak potrebujete s výberom matraca poradiť, kontaktujte nás – veľmi radi Vám pomôžeme, alebo nás navštívte osobne v ktorejkoľvek z našich SEGUM predajní na Slovensku. Budete sa na Vás tešiť.

Podobné príspevky