Ropa klesá, keď sa napätie v Iráne zmiernilo

Ceny ropy sa v utorok znížili o viac ako o 3% po tom, čo Americký prezident Donald Trump povedal, že v Iráne sa dosiahol pokrok.
Brent futures LCOc1 klesli o 2,13 dolára za barel, čo je 3,2 percent, aby sa vyrovnali na 64,35 USD. Medzinárodný benchmark dosiahol na konci dňa na vysokú úroveň 67,09 USD.
West Texas Intermediate futures CLc1 sa vysporiadali na úrovni 57,62 USD za barel, čo je o 1,96 USD menej, resp. 3,3%. Americký benchmark dosiahol na začiatku obchodného dňa vysokú reláciu vo výške $ 60,06.

ropná plošina.jpg

„Čo sa stalo vetrom,“ povedal Bob Yawger, riaditeľ energetických futures v Mizuho v New Yorku. Povedal, že rovnaké napätie medzi USA a Iránom, ktoré viedlo k vyšším cenám na začiatku zasadnutia, vyvolalo po Trumpovom komentári na trh.
Trump v utorok povedal, že s Iránom sa dosiahlo veľký pokrok a že v krajine nehľadal zmenu režimu.
Donald, ktorý urobil poznámky na stretnutí vlády v Bielom dome, ale neuviedol podrobnosti o pokroku, ale Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo povedal na stretnutí povedal na Irán, že je pripravený rokovať o svojom raketovom programe.
Napätie medzi Spojenými štátmi a Iránom nad jadrovým programom v Teheráne predtým poskytlo podporu ropným budúcnostiam vzhľadom na potenciál cenovej špičky v prípade zhoršenia situácie.
Neistota týkajúca sa hospodárskych vyhliadok Číny tiež pod tlakom cien od pondelka ukázala, že rast v krajine sa spomalil na 6,2 percent oproti predchádzajúcemu roku, čo je najslabšie tempo za posledných 27 rokov.
Okrem to NA ropné spoločnosti v pondelok začali obnovovať niektoré z takmer 74 percent produkcie, ktorá bola zatvorená na platformách v Mexickom zálive kvôli hurikánu Barry.

těžba ropy.jpg

Pracovníci sa vracali na viac ako 280 výrobných platforiem, ktoré boli evakuované. Obnovenie celej produkcie môže trvať niekoľko dní.
Búrka pravdepodobne povedie k znateľnému poklesu NA zásob ropy v tomto týždni, uviedli analytici spoločnosti Commerzbank.      

Podobné príspevky