Výber vhodného motocykla sa odvíja od nášho životného štýlu

Pri výbere motocykla je to ako s výberom špecifického tovaru. Mali by sme vedieť, čo presne chceme a s výberom sa pohrať. Investícia do motocykla totiž nemusí byť lacná záležitosť a pokiaľ si jazdu chceme vychutnať naplno, mal by dokonale zodpovedať nášmu preferovanému štýlu jazdy. Preto je na mieste tento svoj štýl si ujasniť už vopred a následne hľadať typ motocykla, ktorý by bol na pravidelnú (alebo občasnú) jazdu ideálny.

přilba na motorce

  • Okrem iného by ste mali zvážiť aj svoje motorkárske zručnosti (skúsenosti), ďalej váš vek, hmotnosť, životný štýl a fakt, či budete väčšinou jazdiť sami alebo viesť často spolujazdca (či batožinu).
  • Následne sa môžeme pozrieť, aký typy motocyklov máme na výber a predstaviť si aspoň pár základných (tých typických) s praktickým využitím.

K tým šikovným a praktickým motocyklom, ktoré vidíme takmer všade sa radí napríklad skúter, čiže typ na cestu do práce, do obchodu, na kúpalisko,…spoľahlivý motoristický priateľ https://www.databazeknih.cz/knihy/priatel-franza-kafku-309038 k bežnému využitiu. Ideálny pre tých, čo nechcú čakať v kolónach, chcú sl užiť slobodu z jazdenia, no pritom nehľadajú žiaden veľký, nebezpečný (a drahý) stroj. Za zmienku stojí využiteľné sedadlo, do ktorého sa zmestí kopec vecí. Jeho slabou stránkou je predovšetkým menší rozmer kolies a tým pádom zhoršená ovládateľnosť pri vysokej rýchlosti alebo náročnom teréne.

přilba enduro

Cestovno-turistický typje štýl motorky vybavený integrovanými kuframi. K silným stránkam sa určite radí aj komfort a pohodlie jazdca (ale aj spolujazdca) na čele s vyhrievanými sedadlami, rukoväťami, nechýba ani rádio, navigácia,… všetko potrebné pre tých, čo plánujú cestovanie a potrpia si na pohodlí. Slabou stránkou je asi jeho vysoká hmotnosť (kvôli čomu majú niektoré modely spiatočku).
Cestovné enduroje priam dokonalým kompromisom a univerzálnym riešením, ktoré využijete všade. Zároveň tak odporúčaná voľba pre tých, ktorí sa nevedia na 100 % rozhodnúť, aký štýl motorky uprednostniť. Niet tak divu, že práve tento typ je veľmi obľúbený a spája všetky potrebné vlastnosti. Je vhodný do náročnejšieho terénu, ale prakticky využiteľný aj na bežných cestách. Nezabudnite na špecifický doplnok enduro prilba.

Podobné príspevky