Využitie pivovarských kvasníc

Pivovarské kvasnice sú pomerne starou záležitosťou. V minulosti sa však využívali výlučne na prípravu piva. Ide o kvasinky, ktoré zabezpečujú kvasenie, teda premieňajú cukor na alkohol. Našli si ale aj iné využitie, a to ako doplnok stravy.

prach
 
Všestranné využitie
 
Pivovarské kvasnice môžete nájsť aj pod názvom pangamin. V prípade, že ich užívame ako doplnok stravy, fungujú podobne ako probiotiká. Obsahujú takmer všetky vitamíny zo skupiny B, vysoké množstvo bielkovín, minerálne látky a vlákninu. Sú ideálnym riešením v prípade, že potrebujete napraviť svoje trávenie, alebo celkovo upraviť procesy vo svojom organizme. Sú prospešné aj ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení, pomôžu vám pri poruchách spánku, celkovej nervozite. Okrem toho podporujú imunitný systém.
 
Ocenia ich aj chovatelia zvierat
 
Pivovarské kvasnice využijete aj vtedy, keď chováte zvieratá. Majú na nich podobný účinok, ako na nás. Sú veľmi dobrým doplnkom stravy pre gravidne samice, zvieratá ktoré prekonali ochorenia, či operáciu, ale taktiež vtedy, keď majú problémy s trávením. Teda napríklad časté zvracanie, alebo dlhotrvajúce hnačky. Kvasnice sú výborným prostriedkom aj vtedy, keď potrebuje zviera rýchlejšie nabrať na váhe. Túto ich vlastnosť oceníte napríklad pri nájdených jedincoch, ktoré trpia výraznou podvýživou. Podávať ich môžete mačkám, psom, vtákom a taktiež hospodárskym zvieratám, teda kravám, ovciam, kozám,  sliepkam a koňom.

kvašení
 
Čisté kvasnice sú najlepšou voľbou
 
Kvasnice kúpite v lekárňach, alebo predajniach so zdravou výživou. Ak chcete ušetriť, poobzerajte sa po čistom výrobku, bez rôznych prídavkov. Natrafiť môžete aj na kvasnice vo forme tabliet. V oboch prípadoch je ich cena aj niekoľkonásobne vyššia. V tomto smere, je to však naozaj zbytočnosť, pretože čisté kvasnice sú pre zdravie aj tak najlepšie. 

Podobné príspevky