Tipy, ako sa zbaviť chlpov vo vašom dome

S domácimi miláčikmi vo vašej domácnosti je skvelá zábava, ale každý majiteľ domáceho maznáčika vie, že sa musí vysporiadať s chlpmi. Ak zistíte, že váš domov je preplnený chlpmi, postupujte podľa našich  tipov, ako si svoj nábytok užívať bez jediného chĺpku.

koště

1. Zakryte ho
Použite sklzové kryty na pohovkách a stoličkách. Tie zachytia chlpy, čo znamená menej vlasov na podlahách. Pred ich hodením do umývačky ich vložte do sušičky asi na 10 minút pomocou avivážneho hárku. To pomôže uvoľniť niektoré vlasy. Použitie avivážneho prostriedku v umývačke pomôže uvoľniť ešte viac chĺpkov.

2. Jemné Povrchy
Ak si absolútne nenávidíte akékoľvek vlasy na Vašom nábytku alebo kobercoch, môže to byť čas investovať do nábytku, ktorý je odolný voči chlpom. Patrí sem podlaha z tvrdého dreva alebo dlažba, koža, plátno a bavlnené tkaniny.
3. Odstránenie vlasov
Ak je váš nábytok pokrytý chlpmi, existuje niekoľko spôsobov, ako sa ich zbaviť. Lepivé valce sú skvelé, pretože účinne vyzdvihnú vlasy z akéhokoľvek povrchu. Vytvárajú však veľa odpadu a môžu byť drahé. Skúste použiť gumovú rukavicu s vodou. Položte rukavicu a utrite si pohovky a stoličky. Vlasy sa prilepia k rukavici a po dokončení si môžete opláchnuť rukavicu. Sušiace listy sú tiež dobré pri zdvíhaní vlasov z vášho nábytku. Jednoducho otrite povrch listom sušiča.

interiér

4. Vysávajte
Vrecko vo vysávači často vymieňajte, aby sa prach udržal na uzde a váš vysávač bežal pekne. Plné vrecko vo vysávači znižuje účinnosť vysávania a vyhodí do vzduchu aj viac prachu. Uistite sa, že držiaky štetca sú čisté, pretože sa v nich môžu zachytiť aj vlasy. Ak chcete, aby boli vaše koberce bez chĺpkov, odborníci odporúčajú prejsť cez ne 3 krát v alternatívnych smeroch, čo uvoľni čo najviac chlpov.
5. Kefovanie
Čistenie domácich miláčikov je spôsob, ako výrazne znížiť počet vlasov, ktoré sa hromadia vo vašej domácnosti. Použite kefku na odstránenie odumretých chlpov z vášho domáceho maznáčika, ktoré skončia na kefke. Dať svojmu miláčikovi kúpeľ pomôže tiež odstrániť veľa voľných vlasov.

Podobné príspevky